Landkarte von Pommern, Johann Baptist Homann (1664 - 1724), Ducatus Pomeraniae Novissima Tabula in Anteriorem et Interiorem Divisa, quatenus susunt Coronis Sueciae et Borussiae, Stich, um 1720 in Nürnberg, Darstellung: 49 x 57 cm, gerahmt, gebräunt, Mittefalz.